Κυριακή 25 Αυγούστου 2013

Η Νάπολι μπορεί και χωρίς Καβάνι, νίκες για Λάτσιο και Ρόμα

Μπορεί και χωρίς τον Καβάνι! Τα διαπιστευτήριά της έδωσε η Νάπολι που νίκησε εύκολα 3-0 τη Μπολόνια στο "Σαν Πάολο" στην πρεμιέρα του Campionato.

Δύο γκολ ο Μάρεκ Χάμσικ και ένα ο Καγιεχόν, εναντίον της Μπολόνια του Χριστοδουλόπουλου (αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο) και του Κονέ (έπαιξε 90 λεπτά) που ήταν βασικοί αλλά δεν μπόρεσαν να βοηθήσουν την ομάδα τους.

Η Ίντερ δυσκολεύτηκε αλλά επικράτησε με 2-0 της Τζένοα, ενώ νίκες με 2-1 πανηγύρισαν οι Κάλιαρι επί της Αταλάντα και η Λάτσιο επί της Ουντινέζε αντίστοιχα. Η Ρόμα πέρασε με 2-0 από την έδρα της Λιβόρνο, ενώ η Τορίνο επικράτησε με το ίδιο σκορ (2-0) της Σαουόλο. Τέλος, στο 0-0 έμειναν η Πάρμε με την Κιέβο.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ στις αναμετρήσεις για την πρεμιέρα του Campionato, έχουν ως εξής:

Βερόνα-Μίλαν 2-1 (30`, 54` Τόνι - 15` Πόλι)

Σαμπντόρια-Γιουβέντους 0-1 (58` Τέβες)

Ίντερ-Τζένοα 2-0 (75΄ Ναγκατόμο, +90΄ Παλάσιο)

Κάλιαρι-Αταλάντα 2-1 (63΄ Καμπρέρα, 28΄ Ναϊνγκολάν - 27΄ Στεντάρντο)

Λάτσιο-Ουντινέζε 2-1 (13΄ Ερνάνες, 16΄πεν. Καντρέβα - 60΄ Μουριέλ)

Λιβόρνο-Ρόμα 0-2 (65΄ Ντε Ρόσι, 67΄ Φλορέντζι)

Νάπολι-Μπολόνια 3-0 (32΄ Καγιεχόν, +45΄,63΄ Χάμσικ)

Πάρμα-Κιέβο 0-0

Τορίνο-Σασουόλο 2-0 (40΄ Μπριγκι, 63΄ Τσέρτσι)