Σάββατο 6 Σεπτεμβρίου 2014

Νίκη του Παναθηναϊκού με Βίτορουλ

Ο Παναθηναϊκός δεν εντυπωσίασε με την απόδοσή του, επικράτησε όμως 1-0 της ρουμανικής Βίτορουλ σε φιλικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε απόψε στο «Απόστολος Νικολαΐδης».

Οι παίκτες του Γιάννη Αναστασίου δεν θέλησαν να... πατήσουν γκάζι, καθώς δεν υπήρχε και λόγος να ρισκάρουν κάποιο τραυματισμό, ωστόσο το τελικό σφύριγμα τους βρήκε νικητές χάρις στο γκολ που πέτυχε ο Κουτρουμπής στο 44ο λεπτό.

Κορυφαίος των «πράσινων» ήταν ο Ντίνας, που έδωσε την πάσα στον σκόρερ ενώ από τα πόδια του νεαρού μεσοεπιθετικού πέρασε όλο το παιχνίδι της ομάδας του.

Στην αναμέτρηση έκανε την πρώτη εμφάνισή του με τη φανέλα του Παναθηναϊκού ο Βαλμίρ Μπερίσα, που χρησιμοποιήθηκε για 77 λεπτά αλλά έδειξε ότι χρειάζεται χρόνο και προπονήσεις για να «δέσει» με την ομάδα και να προσφέρει.

Τα ίδια ισχύουν για τον Μπαϊράμι, που έπαιξε μία ώρα αλλά ήταν φανερό ότι πρέπει να δουλέψει πολύ ακόμη για να φτάσει στο επίπεδο των συμπαικτών του και να πάρει ευκαιρίες και συμμετοχές.